Přihlásit se

O Davidovi

David začínal s fotbalem v rodné Ledči nad Sázavou ve 3 letech. Poté se přesunul do Havlíčkova Brodu, kde hrál celostátní žákovskou ligu a odkud se ve 13 letech přesunul do pražské Slavie. Tady prošel všemi mládežnickými kategoriemi a dostal se až do slávistického A-týmu. David byl členem všech ročníků mládežnických reprezentací ČR U14-U21. S reprezentačním výběrem do 19 let se v roce 2001 zúčastnil Mistrovství Evropy ve Finsku, odkud si přivezl medaili vicemistra Evropy, když ve finále výběr vedený trenérem Fitzelem a Csaplárem podlehl Polsku.

Nejlepší období v červenobílém dresu prožil David v sezóně 2007/2008, kdy památnou penaltou na půdě slavného Ajaxu Amsterdam zařídil vítězství a nasměroval Slavii do Ligy mistrů. V té samé sezóně získal se Slavií mistrovský titul.

V české nejvyšší soutěži nasbíral na 200 ligových startů a vstřelil 22 gólů. Spoustu zápasů odehrál v evropských pohárech – ať už v Poháru UEFA, později Evropské lize a Lize mistrů. Okusil sílu soupeřů jako Arsenal Londýn, Steaua Bukurešť, Tottenham Hotspur, FC Sevilla a další. Mezi nejcennější evropské góly řadí ty z Ligy mistrů do sítě Ajaxu Amsterdam a FC Sevilla. V roce 2010 vyhrál anketu Gól měsíce pořádanou Českou televizí. V české nejvyšší soutěži nastupoval také v Dresu FK Chmel Blšany, 1. FC Brno, FK Teplice, FK Viktoria Žižkov nebo FK Příbram. Na sklonku kariéry působil v rakouských soutěžích. Spolupracoval s řadou předních českých trenérů jako Beránek, Pešice, Jarolím, Csaplár, Straka, Uličný, Plíšek, Klusáček, Uhrin, Rada, Cipro a další.