O DAVIDOVI

David začal hrát fotbal v rodné Ledči nad Sázavou ve 3 letech a později se přesunul do Havlíčkova Brodu, kde hrál celostátní žákovskou ligu. Ve 13 letech přešel do pražské Slavie, kde prošel všemi mládežnickými kategoriemi a postoupil až do A-týmu. Byl také členem všech ročníků mládežnických reprezentací ČR U14-U21 a s výběrem do 19 let se zúčastnil Mistrovství Evropy ve Finsku, kde získal stříbrnou medaily.

V sezóně 2007/2008 se David proslavil památnou penaltou na půdě Ajaxu Amsterdam, která Slavii nasměřovala do vysněné Ligy mistrů. Během své kariéry získal v červenobílém dresu mistrovský titul a v české nejvyšší soutěži nasbíral přes 200 ligových startů, když vstřelil 22 gólů. V evropských pohárech si zahrál proti týmům jako Arsenal Londýn, Tottenham Hotspur, FC Sevilla a další.

V české nejvyšší soutěži nastupoval také v Dresu FK Chmel Blšany, 1. FC Brno, FK Teplice, FK Viktoria Žižkov nebo FK Příbram. Na sklonku kariéry působil v rakouských soutěžích. Aktuálně je trenérem v mládežnické akademii Slavie Praha a fotbalovým expertem pro O2TV Sport.